W dniach 21-23 listopada br. w Lublinie odbyły się Targi Energetyczne ENERGETICS, podczas których swoje stoisko prezentowało Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających oraz przedstawicieli innych firm. Targi Energetyczne ENERGETICS to ważne spotkanie branży energetycznej w Polsce, których istotą jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy.

Podczas tego wydarzenia odbyło się wiele interesujących wydarzeń. 21 listopada odbyło się rozszerzone Zebranie Zarządu Oddziału Lubelskiego SEP, w którym uczestniczył prezes SEP kol. Sławomir Cieślik oraz wiele koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionych Oddziałów i Kół.

22 listopada odbyło się Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe ISN 2023, pod patronatem Oddziału Lubelskiego SEP, PGE Dystrybucja S.A, Politechniki Lubelskiej oraz Targów Lublin S.A. Tematyka seminarium obejmowała zagadnienia związane z elektrotechniką, automatyką, energetyką zawodową i prosumencką, OZE, elektromobilnością, elektrotechnologiami oraz innymi aspektami inżynierii elektrycznej, które są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie.

Tego samego dnia miała miejsce konferencja pn. Magazynowanie energii w Energetyce i Przemyśle – pod patronatem Politechniki Lubelskiej – Zakład Przetwarzania i Magazynowania Energii, Polskiego Komitetu Elektromobilności i Magazynowania Energii SEP oraz Zarządu Głównego SEP.