Studenci SEP dla Seniora
NA CZYM POLEGA AKCJA?
Akcja polega na zakupie codziennych produktów i leków oraz dostarczeniu ich do miejsca zamieszkania Seniora.
KTO I KOMU POMAGA?
Grupa studentów z SEP Oddziału Gdańsk z Koła nr 116 (SK SEP PG), postanowiła zainicjować akcję dla Seniorów z Oddziału Gdańsk, która jest odpowiedzią na aktualną sytuacją epidemiologiczną. Studenci zaprezentowali swój pomysł na zebraniu Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP, gdzie pomysł wywołał spory entuzjazm wśród studentów z innych kół.
W związku z tym akcja zostaje rozszerzona też o inne oddziały SEP. 
Dobrze wiemy, że Seniorzy są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem. W związku z tym, ze względu na własne bezpieczeństwo, chcą ograniczyć wychodzenie z własnego mieszkania lub domu – jednak nie zawsze jest to możliwe.
Akcję nazwaliśmy "Studenci SEP dla Seniora", ponieważ to do osób starszych głównie kierujemy tę akcję, ale nie trzeba być Seniorem aby skorzystać z naszej pomocy – przecież każdy może np. zostać skierowany na kwarantannę i potrzebować pomocy.
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
1. Senior kontaktuje się z koordynatorem oddziałowym i zgłasza, że potrzebuje pomocy.
2. Koordynator weryfikuje, czy udzielenie pomocy przez jednego ze studentów z jego oddziału będzie możliwe.
3. Koordynator przekazuje Seniorowi dane kontaktowe Studenta, który będzie robił zakupy.
4. Senior kontaktuje się ze Studentem telefonicznie, a następnie wysyła np. SMS-em lub e-mailem:
- listę zakupów (w celu uniknięcia nieporozumień prosimy o szczegółowy opis artykułów spożywczych np. chleb pszenny/żytni/krojony, mleko 2%/3,2%/bez laktozy, itp.);
- KOD RECEPTY i PESEL do wykupienia recepty (a najlepiej całą treść recepty – może być przepisana lub zdjęcie).
5. Student robi zakupy i dostarcza je do mieszkania/domu Seniora.
6. Forma rozliczenia do ustalenia pomiędzy Studentem a Seniorem. Może być rozliczenie gotówką (prosimy przygotować odliczoną kwotę), jednak preferowana forma to przelew na wskazane przez Studenta konto.
DANE KONTAKTOWE KOORDYNATORÓW ODDZIAŁOWYCH
Jeżeli, zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszej pomocy prosimy o kontakt:
O. Lubelski
Michał Lech
Tel. 728 459 154
Prosimy dzwonić w godzinach 18.00-20.00. W pozostałych godzinach proszę wysłać SMS (o treści: Imię i nazwisko, proszę o kontakt w sprawie akcji Studenci SEP dla Seniora). Koordynator oddzwoni do Państwa w wolnej chwili.
UWAGA! - Ze względów organizacyjnych (robimy to bezinteresownie, w naszym wolnym czasie), prosimy w miarę możliwości o zgłaszanie potrzeb z minimum 2-dniowym wyprzedzeniem.
- Naszym głównym środkiem komunikacji jest transport publiczny, dlatego nie możemy obiecać, że we wszystkie lokalizacje będziemy w stanie dotrzeć.
- Docelowo, zakupy dla każdego Seniora, planujemy robić raz w tygodniu.