Z inicjatywy Prezesa Oddziału Lubelskiego SEP Jacka Woźniaka, z okazji Dnia Elektryka 2023 dla członków SEP zorganizowana została wycieczka szkoleniowo-techniczna do ELPAR Fabryka Kabli w Parczewie. Do udziału w wycieczce zaproszenia otrzymały Koła SEP z Politechnika Lubelska i Zespół Szkół Energetycznych im. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z nauczycielami, studenci i wykładowcy z Politechniki Lubelskiej, Seniorzy i członkowie Zarządu Oddziału, a także z innych Kół SEP. Prezentacja procesu produkcyjnego w szerokim zakresie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników.
 
Fabryka Kabli ELPAR Sp. z o.o. jest jednym z największych producentów kabli i przewodów elektroenergetycznych w Polsce. Oferuje przewody i kable niskiego oraz średniego napięcia. Wszystkie produkty firmy ELPAR posiadają wysoką jakość, która potwierdzona jest wynikami badań przeprowadzonych w notyfikowanych laboratoriach badawczych w Polsce i za granicą. Firma stale poszerza swoją ofertę asortymentu produkowanych wyrobów poprzez szeroki zakres sprzedaży i wprowadzanie nowych technologii oraz nieustanną modernizację parku maszynowego. FK ELPAR Sp. z o.o. prężnie działa na rynku krajowym, jak i na rynkach międzynarodowych.
 
Dzień Elektryka w ELPAR Fabryka Kabli jest przykładem świetnego połączenia praktycznej wiedzy poznawczej oraz integracji międzypokoleniowej osób z branży elektrycznej. Dziękujemy Dyrekcji i Specjalistom z FK ELPAR za zaproszenie oraz miłą i ciekawą prezentację procesu technologicznego produkcji przewodów i kabli elektroenergetycznych.